• Aan het einde van de baktijd kun je controleren of het bananenbrood gaar is door met een (saté)prikker in het midden van het bananenbrood te prikken. Wanneer de prikker er schoon uit komt is het bananenbrood gaar.
• Voor een extra smeuïg bananenbrood; gebruik rijpe bananen. (Hierdoor wordt het bananenbrood wel iets lager)
• Bewaartip: Bewaar het bananenbrood in een goed afgesloten trommel of in een plastic zak; maximaal 3 dagen buiten de koelkast of 5 dagen in de koelkast. Ingevroren is de cake maximaal 3 weken te bewaren (indien goed verpakt in plastic).
• Bakken met bananen is erg lekker. Let op dat je wel hele rijpe bananen gebruikt, want dan geven ze een lekkere zoete smaak. Bananen die niet rijp genoeg zijn, geven een bittere smaak.
Deel deze met ons en we voegen het graag toe aan onze bakhulp.
Stuur ons jouw tip